Nimrod Aventador Avanti Rosso znalazł właściciela

Nimrod Aventador Avanti Rosso znalazł właściciela

Nimrod narobił sporo zamieszania podczas genewskiego Motor Show, dumnie wkraczając na scenę ekskluzywnych tunerów. Węgrzy zaprezentowali dwie wariacje na temat Ferrari 458: Zero i Katyusha, oraz Avanti Rosso. Ten ostatni to tak naprawdę gruntownie zmodyfikowane Lamborghini Aventador LP 700-4. Ostatnio pierwszy egzemplarz złapano na ulicach Monako i Budapesztu.
 Większość tunerów stosuje podobne zabiegi stylistyczne, montując komplety przeprojektowanych zderzaków czy dodatkowe spoilery. Jednak w momencie gdy inni projektanci powiedzieli: "dość", ludzie z Nimrod dopiero się rozkręcali... Efektem ich twórczej fantazji jest samochód, którego nie pomylicie z żadnym innym Aventadorem. O Avanti Rossi na pewno można powiedzieć, że ma niebanalny styl, dość wyraźnie inspirowany ekstremalnym Sesto Elemento. Charakterystyczna, szaro-czerwona kombinacja kolorystyczna i wloty powietrza na pokrywie silnika to najbadziej oczywiste odwołania do wspomnianego modelu. Szereg innych modyfikacji nadaje autu charakter niemal zbliżony do samochodu wyścigowego.


Szczęśliwie zdołano też poświęcić dwie chwile na zajęcie się stroną techniczną. V12 w Avanti Rossi generuje 740 KM - całe 40 mechanicznych rumaków więcej niż oryginał.


Tuner pojawi się na Dubai International Show, gdzie planuje przywieźć nowe niebanalne kreacje. Targi odbywają się niestety dopiero w listopadzie - jeśli więc jesteście ciekawi kolejnych projektów spod znaku Nimrod, musicie uzbroić się w cierpliwość.Knotsgekke Nimrod Aventador Avanti Rosso heeft een eigenaar gevonden


Komentarze do tego artykułu


Zagłosuj teraz na spot dnia