BMW VISION NEXT 100: wiek rozwoju

BMW VISION NEXT 100: wiek rozwoju

7 marca 1916 roku w Monachium powstała firma lotnicza Bayerische Flugzeugwerke AG. Przemianowana po kilku latach na Bayerische Motoren Werke, właśnie rozpoczyna obchody swoich setnych urodzin.

Zamiast tradycyjnego, pełnego wspomnień i odwołań do historii świętowania, Bawarczycy postanowili skupić się na przyszłości. Myślami już wybiegają w kolejny wiek, a namacalnym tego dowodem jest pierwszy pojazd z serii Vision Vehicles.

Zdaniem BMW, futurystyczny pojazd łączy charakter i rysy coupé z elegancją sedana. VISION NEXT 100 prezentuje, na czym w kolejnych dekadach będzie polegać przemieszczanie się. Pojazd  powinien przede wszystkim jak najskuteczniej dostosować się do indywidualnych potrzeb oraz okoliczności. Ma to umożliwić system Alive Geometry, który zareaguje po wybraniu określonego sposobu podróżowania. Tryb Boost zmienia samochód w maszynę skupioną na kierowcy i wzmacnia wrażenia z prowadzenia, wskazując na przykład optymalną linię pokonywania zakrętów czy sugerowaną prędkość. Z kolei Ease zaaranżuje układ kabiny tak, by zapewnić podróżującym najwyższy komfort. W tym czasie o spokojne dotarcie do celu dba elektronika.

VISION NEXT 100, niczym gwiazda muzyki, rusza w światową trasę. Będzie je można oglądać w Chinach, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Na poszczególnych etapach tournée dołączą do niego pozostali członkowie zespołu Vision Vehicles w postaci konceptów Mini, Rolls-Royce'a i BMW Motorrad.

BMW VISION NEXT 100: wiek rozwojuBMW VISION NEXT 100: wiek rozwojuBMW VISION NEXT 100: wiek rozwojuBMW VISION NEXT 100: wiek rozwojuBMW VISION NEXT 100: wiek rozwoju
BMW VISION NEXT 100: wiek rozwoju

Komentarze do tego artykułu


    Nie zgadza się


Powiązane wiadomości