Nissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcją

Nissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcją

Generacja R35 najwyraźniej przeżywa drugą młodość. Dwa miesiące po gruntownym liftingu GT-R swoją wizję MY17 przedstawił nadworny tuner japońskiego producenta. Nismo prezentuje najostrzejszą wersję popularnej Godzilli na Nürburgringu, czyli w jej naturalnym środowisku rozwojowym. To właśnie tu na przestrzeni ostatnich lat konstrukcja R35 jest nieustannie testowana i udoskonalana.


W GT-R Nismo 2017 zajęto się przede wszystkim aerodynamiką i zawieszeniem. Powiększony przedni grill dostarcza teraz więcej powietrza dla wydajniejszego chłodzenia silnika. Nowa maska została znacząco wzmocniona, by uodpornić ją na deformacje przy skrajnie wysokich prędkościach. W przeciwieństwie do standardowego GT-R zderzaki wykonane są z włókien węglowych, a przeprojektowane lotki zapewniają optymalny opływ powietrza wokół samochodu i jeszcze więcej docisku. GT-R Nismo 2017 to tym samym najlepiej trzymający się drogi Nissan w historii.


Wzmocniona konstrukcja GT-R MY17 pozwoliła inżynierom na zastosowanie nieco sztywniejszych amortyzatorów i stabilizatorów, czego rezultatem jest poprawione zachowanie auta w slalomie i zakrętach. GT-R Nismo 2017 osiąga w nich rezultaty lepsze o całe 2 procent niż poprzednik... Z kolei opracowany wspólnie z Bilsteinem system DampTronic umożliwia kierowcy zarządzanie siłą tłumienia nierówności w celu efektywnego przeniesienia dostępnej mocy na asfalt. A jeśli o mocy mowa – generujące 600 koni mechanicznych, podwójnie doładowane V6 tym razem nie zostało poddane żadnym modyfikacjom.


Nowy GT-R Nismo otrzymał za to odświeżone wnętrze, znane już z bazowego GT-R MY17. Zyskało ono materiały wyższej jakości i uproszczony system obsługi pokładowej rozrywki. Wyjątkowe dla Nismo są tu z kolei karbonowe fotele kubełkowe Recaro wykończone skórą i wstawkami z alcantary.

Nissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcjąNissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcjąNissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcjąNissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcjąNissan GT-R Nismo 2017: w pogoni za perfekcją

Komentarze do tego artykułu


Related spotsPowiązane wiadomości