Huayra Roadster zadebiutuje w sierpniu

Huayra Roadster zadebiutuje w sierpniu

Źródła w Pagani potwierdzają: prace nad Roadsterem są już na ukończeniu, a samochód zostanie pokazany światu w drugiej połowie miesiąca. Włosi przywiozą otwartą wersję swojego hiperauta na Monterey Car Week.

Początkowe doniesienia mówiły o premierze zaplanowanej na 21 sierpnia podczas niedzielnego Concours d'Elegance w Pebble Beach. Możliwy jest jednak nieco wcześniejszy debiut w ramach ekspozycji The Quail, gdzie w ubiegłym roku zaprezentowano między innymi Lamborghini Aventadora LP 750-4 SV Roadster.

Póki co brak jakichkolwiek informacji na temat specyfikacji czy osiągów wersji topless. Możemy się jednak domyślać, że konstrukcja zostanie usztywniona, przez co delikatnie przybierze na wadze, a ponadto otrzyma zawieszenie o nieco bardziej miękkim charakterze i - w przeciwieństwie do coupé - parę konwencjonalnych drzwi.

Pagani planuje zbudować 100 sztuk otwartej Huayry, z których 75 zostało już podobno zarezerwowanych. Ostatnie egzemplarze też pewnie nie będą musiały długo czekać na swoich nabywców. Ewentualnym spóźnialskim pozostanie popracować nad refleksem i/lub stanem konta, by być gotowym na Roadstera BC. Ten planowany jest na rok 2018...

Wizualizacje: Aldo Maria Sica

Huayra Roadster zadebiutuje w sierpniuHuayra Roadster zadebiutuje w sierpniuHuayra Roadster zadebiutuje w sierpniuHuayra Roadster zadebiutuje w sierpniuHuayra Roadster zadebiutuje w sierpniu
 

Komentarze do tego artykułu


    Nie zgadza się

Related spotsPowiązane wiadomości