Aston Martin i Red Bull Racing nawiązują współpracę

Aston Martin i Red Bull Racing nawiązują współpracę

Brytyjczycy łączą siły, a pierwszym owocem ich działań będzie „hipersamochód następnej generacji”. Pojazd tymczasowo oznaczony kodem AM–RB 001 ma na nowo wytyczyć znane współcześnie granice możliwości samochodów drogowych.

Projektem zajmuje się studio w Gaydon, a produkcja zostanie powierzona oddziałowi do zadań specjalnych – Q by Aston Martin. Nieoficjalnie wiadomo, że konstrukcja w całości powstanie z włókien węglowych, a szczególny nacisk położono na redukcję masy. Red Bull Racing, z Adrianem Neweyem na czele, wykorzysta także swoje doświadczenia w rozwoju aerodynamiki. Samochód ma być zaawansowany pod kątem optymalnego opływu powietrza, jednocześnie nie tracąc stylistycznego ducha Aston Martina. Napęd w znacznej mierze będzie czerpać z rozwiązań stosowanych w motorsporcie, włącznie z podobnym do KERS systemem odzyskiwania energii. Mówi się, że osiągi AM–RB 001 uplasują go na poziomie aktualnych bolidów F1 i prototypów serii WEC…

Powstanie około 100 egzemplarzy, każdy oczywiście z metką o siedmiocyfrowej wartości brytyjskiej waluty. Pierwszeństwo zamawiania przysługuje właścicielom torowych Vulcanów, którzy w najbliższych miesiącach otrzymają stosowne oferty. Nowe zabawki powinny być gotowe do odbioru przed upływem 2018 roku.

Aston Martin i Red Bull Racing nawiązują współpracę

Komentarze do tego artykułu


    Nie zgadza się

Related spotsPowiązane wiadomości